Що таке бойлер?

     По суті, бойлер - це призначена для нагріву води накопичувальна ємність, оснащена внутрішнім або зовнішнім нагрівачем. Бойлери з внутрішнім нагрівачем припускають обов'язкову наявність зануреного на всю глибину резервуара змееобразно теплообмінника, в якому циркулює нагріває речовину. Це може бути вода, пар, масло і, як не дивно, електрику теж. Зовнішні нагрівачі використовують теплову енергію, яку отримують від спалювання різних енергоносіїв - газу, вугілля, дров, а так само від сонячної енергії.

     Нагріта вода в резервуарі розподіляється шарами - найгарячіша знаходиться нагорі. Відповідно, забір води теж здійснюється зверху, тоді, як холодна надходить в нижню частину бойлера.

     До речі, щоб вода в резервуарі не вщухає якомога довше, інженерам довелося багато експериментувати з різними видами ізоляційних матеріалів. В результаті тепловтрати сучасного бойлера складають всього кілька градусів на добу.

 


Варіанти монтажу


 

Різновиди сучасних бойлерів

     Існує кілька видів бойлерів - електричні, непрямого нагріву, комбіновані, проточний водонагрівачі і т.д. Їх поширення та популярність в тій чи іншій країні визначається ресурсами, якими вона володіє. Наприклад, Німеччина, яка однією з перших провела електрику буквально в кожен будинок, також першою почала виробляти і електробойлери.

 


Накопичувальний бойлер

 

  В основі конструкції накопичувального електробойлера лежить тепловий електричний нагрівач - так званий ТЕН, терморегулятор і магнієвий анод. Останній захищає внутрішню поверхню бойлера від корозії, яка відбувається внаслідок окислення заліза виділився з води повітрям. Справа в тому, що магній теж взаємодіє з повітрям, але відрізняється значно більшою хімічною активністю. І оскільки основна частина повітря йде на руйнування магнієвого анода, залізний бак залишається у відносній безпеці.

 


 

Комбінований бойлер

 

 

     Комбіновані бойлери, мабуть, найбільш перспективні і дозволяють в міру необхідності переходити від одного способу нагрівання до іншого. В одному пристрої поєднується кілька типів нагрівачів (зазвичай два). Наприклад, для нагріву води можуть використовувати тепло від газового, твердопаливного котла, сонячних колекторів, а другим нагрівальним елементом буде ТЕН. Таким чином, бойлер вважається комбінованим.

     Тобто взимку можна отримувати гарячу воду від непрямого нагріву, а влітку від електрики.

 


Проточний водонагрівач

 

    Конструкція проточного водонагрівача складається з невеликої коробки, всередині якої розташований електротенов. Даний апарат в залежності від виду (напірний, безнапірний) врізається або безпосередньо в водопровідний стояк, або в місці, де необхідна гаряча вода (мийка, душ). Кількість гарячої води - необмежено, на відміну від бойлерів, обмежених обсягом накопичувального бака. Температура води, що нагрівається варіюється від погодних умов, потужності водонагрівача і напору води - чим більше натиск, тим менше температура. Однак проточні водонагрівача споживають дуже багато електроенергії, тому потрібно перевіряти потужність проводки в будинку, щоб не було короткого замикання. Більш детально - у відео огляді.

 


 

Чим такі хороші сучасні бойлери:

     Завдяки широкій різноманітності водонагрівальних пристроїв залишитися без гарячої води сьогодні просто немає шансів. І мова не тільки про непідключених до системи ГВС приватних будинках і дачах. Потужні бойлери при необхідності можуть забезпечити водою медустанови, дитячі сади і школи, підприємства громадського харчування, ресторани і готелі. Тобто всі ті організації, для яких постійна подача гарячої води - не питання комфорту, а скоріше життєва необхідність. Причому найбільш актуальними в таких випадках є комбіновані бойлери. Вони не тільки застрахують від незручностей при поломці централізованої системи ГВС, а й дозволять заощадити енергоносій за рахунок використання альтернативних джерел тепла (наприклад, сонячної енергії).

     І хоча житлові будинки гарячою водою забезпечуються централізовано, все ж автономні системи нагріву води свої позиції поступатися не поспішають. Що нітрохи не дивно, адже саме вони гарантують нам звичні зручності при будь-яких умовах, незалежно від примх долі, погоди і якості роботи комунальних служб.