Критерії вибору
Обсяг бака
Перше, з чим потрібно визначитися - який обсяг електричного бойлера вибрати. Це залежить від того, скільки людина в родині і для чого буде використовуватися водонагрівач. Для початку поговоримо про призначення водогрійного бака.
Якщо вам потрібно вибрати апарат для квартири, щоб гаряча вода була, коли опалювальний сезон закінчиться, в першу чергу орієнтуйтеся на вільний простір в кімнаті (кухня або ванна). Якщо місце дозволяє, для купання потрібно підібрати бойлер об'ємом не менше 80 літрів, якщо встановлена ванна і 60 літрів для душової кабіни. Знову-таки, все ще пов'язано з кількістю осіб, які потребують електричному водонагрівачі, але про це нижче. Якщо вибір накопичувального бака здійснюється для миття посуду, можете підібрати модель на 10 або 15 літрів, чого буде цілком достатньо.
Що стосується кількості проживаючих у квартирі або будинку, тут теж все неоднозначно і залежить від декількох факторів. Наприклад, можна навіть на сім'ю з 4 чоловік вибрати електричний бойлер об'ємом 60 літрів, проте в цьому випадку доведеться чекати, поки вода нагріється після купання кожної людини. До того ж, дуже важливим критерієм вибору є місце купання - душ або ванна. Ясна річ, що душем користуватися набагато економічніше, можна витратити близько 15-20 літрів гарячої води, в той час як на ванну піде не менше 50 літрів на одну людину. На підставі цих нюансів ви повинні вибрати відповідний накопичувальний водонагрівач. Що стосується середніх показників, рекомендуємо орієнтуватися на наступні цифри:
- одній людині досить підібрати бак обсягом не більше, ніж 50 літрів;
- на сім'ю з двох-трьох виберіть пристрій на 80 літрів;
- якщо в родині 4 і більше проживають, обсяг накопичувального електричного бойлера потрібно вибрати не менше 100-120 літрів.
Потужність
Наступний критерій вибору бойлера - потужність Тена. У 2019 році дана характеристика може приймати значення від 1 до 2-3 кВт, при цьому підключення накопичувального водонагрівача може здійснюватися до однофазної або трифазної мережі. Щоб правильно вибрати потужність електричної водогрейкі, в першу чергу потрібно орієнтуватися на електропроводку в будинку. Якщо проводка нова і здатна витримати навантаження в 6 кВт, то потужність підбирається тільки виходячи з потреб (чим потужніший Тени, тим швидше відбувається нагрів води, проте енергоспоживання більше). Якщо електропроводка в будинку або квартирі стара, максимум на що ви можете розраховувати - модель на 2,5 кВт.
Звертаємо Вашу увагу на те, що найоптимальнішим значенням є потужність в 1,5 - 2 кВт. В цьому випадку вода буде грітися близько 3 годин до максимальної температури, що не так вже й довго.
Внутрішнє покриття
Тут все просто - водонагрівачі випускаються зі склокерамічним або ж емалевим покриттям. У більш дорогих електричних водогрейкі використовується нержавіюча сталь або титанове напилювання. Який варіант виконання бойлера краще вибрати, вирішуйте самі, проте врахуйте наступні особливості:
- Гарантійний термін на накопичувальні баки з нержавіючої сталі вище.
- Існують негативні відгуки на тематичних форумах, мовляв, нержавіюча негативно впливає на смак і запах нагрітої води, але це питання дуже спірне.
- На сталевих баках присутній зварювальний шов, який згодом може підтікати. Питання також неоднозначний, адже гарантійний термін на такі моделі більш тривалий.
Тим не менш, всі сучасні накопичувальні водонагрівачі виготовляються зі сталі, тому й ми рекомендуємо вам вибрати такий варіант виконання для будинку, квартири або дачі! До речі, визначити якість бойлера можна по вазі - чим важче бак, тим товщі його стінки, а відповідно, краще опір корозії.
Розміри і форма бойлера
Практично всі виробники водонагрівачів випускають моделі однакові по "начинці", але різні за розмірами і формою. Існує 4 види форми бойлерів: циліндричні, slim (тонкі), прямокутні (в т.ч. квадратні), плоскі.
Циліндричні - форма водонагрівача циліндр, найпоширеніший варіант виконання.
Slim (слім, тонкі) - відрізняються від стандартного циліндричного бойлера тим, що має "витягнуту" форму. Тобто висота водонагрівача більше, а діаметр відповідно менше.
Прямокутні - форма бойлера прямокутна, квадратна.
Плоскі - ціна на такі водонагрівачі дорожче. Зазвичай в такому форм-факторі виробляються бойлери преміум класу. Глибина водонагрівача не більш 350 мм. Можуть мати два бака.
Додаткові параметри
Також окремим пунктом хотілося виділити кілька корисних порад щодо вибору якісної електричного водонагрівача:
- Накопичувальні водонагрівачі можуть бути з мокрим або сухим ТЕНом. Перевага останнього варіанта - запобігає контакт з водою (а відповідно і утворення накипу), зменшується ризик ураження струмом (нагрівач знаходиться в герметичній колбі).
- Звертайте увагу на шар теплоізоляції бака. Чим він толще, тим довше бойлер зберігатиме тепло. Якщо ви хочете з розумом вибрати якісний електричний водонагрівач для домашнього використання, розглядайте моделі з товщиною ізоляції не менше 18-20мм. Що стосується самої теплоізоляції, краще щоб вона була представлена спіненим поліуретаном, який на порядок перевершує поролон.
- Існує спеціальна ступінь захисту IP, яка відображає, наскільки електроприлад захищений від вологи і пилу. Так ось водонагрівач повинен мати індекс IP не менше 24. Для ванній і лазні краще вибрати модель з ступінь захисту IP25.